Często zadawane pytania

Czym różni się kaucja od dodatkowego ubezpieczenia i co mi ono daje?

Najemca ma możliwość pozostawienia depozytu w wysokości uzależnionej od klasy samochodu (1000 ,2000, 4000 lub 6000) lub dokupienia dodatkowego ubezpieczenia znoszącego udział własny w szkodzie.
Kaucja jest zabezpieczeniem dla firmy na wypadek gdyby samochód przy zwrocie posiadał nowe uszkodzenia powstałe w okresie wynajmu samochodu. W przypadku braku uszkodzeń i naruszeń warunków najmu kaucja jest w całości zwracana w momencie zwrotu samochodu. W przypadku gdy zapłata za kaucje była odnotowana kartą zostaje ona odblokowywana automatycznie (pre-autoryzacja) w okresie od 7 do 14 dni. Maksymalny udział własny w szkodzie wynosi dwu krotność kaucji.
Klient ma również możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia znoszącego udział własny w szkodzie. Koszt tej opcji to w zależności od klasy samochodu to cena od 20 do 40 zł za dobę. W przypadku wybrania dodatkowego ubezpieczenia najemca nie odpowiada na uszkodzenia powstałe przez okres najmu. Opcja dodatkowego ubezpieczenia nie obejmuje kradzieży elementów wyposażenia, a także nie zwalnia od kar umownych zawartych w paragrafie 10 warunków najmu. Przy wybraniu dodatkowego ubezpieczenia nie jest pobierana kaucja.